Lékárna Adonia  Praha 5 - Radotín
730 188 269

Novinky

25.05.2020

Zentiva a Moje lékárna daruje 80 tisíc kusů desinfekce

Česká farmaceutická společnost Zentiva, lékárenský velkoobchod PHARMOS a síť lékáren Moje lékárna podpoří české nemocnice, školy a lokální komunitu darem 80 tisíc kusů desinfekce.

celý článek
23.05.2020

Mykózy – jaké jsou možnosti léčby

Mykózy pokožky se projevují pálením, svěděním, zarudnutím postiženého místa, kůže je často velmi suchá, objevují se prasklinky. U mykózy nehtů je problém, že velmi poškozený nehet se může uvolnit z nehtového lůžka. Nehet je ztluštělý, žlutý, často se láme a štěpí.

celý článek
22.05.2020

Kočičí pohled a „psí oči“

Člověk věří tomu, co vidí. Pes svět poznává hlavně čenichem. My si vzkaz přečteme, ale pes si ho očichá. Čich tak psovi nahrazuje méně dokonalý zrak. Anatomie kočičího oka umožňuje větší průnik světla a skvělou výhodou je noční vidění. Zrak je zkrátka nejdokonalejším z kočičích smyslů a má-li žena „kočičí oči“, málokdo jejímu pohledu odolá. Pro zdraví a kondici je ale u obou domácích mazlíčků důležitá souhra všech smyslových orgánů. Tušili jste, že pokud na Vás pejsek udělá „psí oči“, není to z pocitu viny, ani nejde o gesto lítosti? Podle výzkumů jde o projev strachu. Nebo je to volání o pomoc z očí do očí?

celý článek
19.05.2020

Neplaťte NAVÍC ANI KORUNU

V lékárnách Moje lékárna jsou nulové doplatky na léky bez rozdílů.

Sleva platí při výdeji léčivého přípravku vázaného na lékařský předpis, hrazeného z veřejného zdravotního pojištění, a poskytuje se ve formě neuplatnění maximální obchodní přirážky při výdeji léčivého přípravku.

celý článek
10.05.2020

Naprostá většina lidí se uzdraví silami vlastního organismu

Lékárny, které jsou sdružené v projektu Moje lékárna, se věnují problematice stárnutí populace pravidelně, intenzivně a systematicky. Díky spolupráci s Českou gerontologickou a geriatrickou společností deklarují tyto lékárny kompetentnost a připravenost svých zaměstnanců v otázkách zdravotních, ale i sociálních potíží seniorů, kteří tvoří téměř dvě třetiny všech zákazníků lékáren. Zapojeným lékárnám jsou udělovány certifikáty "Moje lékárna pečuje o seniory" potvrzující jejich odbornou úroveň v péči o seniory. Odborníkem, který na projektu již několik let s Mojí lékárnou spolupracuje, školí personál a podílí se na edukačních materiálech pro zaměstnance i zákazníky lékáren, je doc. MUDr. Iva Holmerová, Ph.D., ředitelka Gerontologického centra v Praze 8, zakladatelka Centra pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče a odborný garant Studií dlouhověkosti na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy.

celý článek
07.05.2020

Světlo jako lék proti stresu a úzkosti

Za tmy do práce, za tmy z práce a mezitím pár světle šedých hodin, kdy se slunce často ani neukáže. To je smutný koloběh zimních měsíců, který se mnohdy táhne až do jara. A vy marně přemýšlíte, proč vám najednou chybí nálada i energie cokoli dělat. Jak z toho ven? Stačí, když svému domovu dopřejete dostatek správného světla.

celý článek
30.04.2020

Návštěva Českého farmaceutického muzea v Kuksu

Po mnoha letech příprav se v jednom z křídel bývalého hospitálu Kuks podařila nevídaná věc – v roce 1996 se zde otevřelo České farmaceutické muzeum, svým zaměřením a rozsahem jediné muzeum svého druhu u nás.

celý článek
28.04.2020

eRecept - Vyzvednutí Vašich léků

Využijte možnosti snadné a rychlé rezervace Vašich léků na předpis ve Vámi zvolené lékárně sdružení Moje lékárna.

celý článek
21.04.2020

Nejsou nezdravé potraviny – nezdravé může být jen jejich množství.

Poradenský portál „Neztratit se ve stáří“ vám přináší tipy pro zdravé stravování zaměřené na seniory. Jedná se o obecná doporučení respektující specifika seniorské populace.

celý článek
15.04.2020

Rozhovor s Petrem Havlíčkem

O víkendech vaříme často společně, každý z nás dělá něco. Jídlo máme sice rádi, ale nemusíme trávit hodiny v kuchyni. A doplňky stravy? Nikdy u nás nechybí rybí tuk, vitamín D a houba chaga.

celý článek
07.04.2020

Tajemství mořské vody

Když slunce zapadá, vane lehký teplý vánek a díváme se přitom na širé, zdánlivě nekonečné moře, cítíme, jak je nám dobře a jsme šťastní. Jako bychom se vraceli k počátkům života, který vznikl právě v moři, a buňky našeho těla si to snad pamatují… Každý z nás, kdo strávil delší dobu u moře, potvrdí, že moře působí jako elixír zdraví. Najednou se mnohem lépe dýchá, lépe se hojí drobné ranky a záněty kůže, odchází rýma, psychické napětí a mnohem lépe spíme.

celý článek
01.04.2020

Výsledky studie na ověření účinnosti doplňku stravy BIOSIL PLUS

BIOSIL PLUS je český doplněk stravy s cíleným složením pro zlepšení kvality vlasů, nehtů a kůže vyráběný od roku 1995. Obsahuje účinné látky biotin, zinek, kyselinu pantothenovou a oxid křemičitý. V roce 2016 provedla společnost DSC Services pod vedením RNDr. Ing. Karla Chrousta, PhD. na žádost výrobce – společnosti NATURVITA, a.s. studii na ověření účinnosti BIOSILU PLUS z pohledu spokojenosti zákaznic a zákazníků.

celý článek
26.03.2020

Herec Milan Kňažko: „Ve formě se udržuji hlavně neúnavnou prací.“

Elegantní způsob vystupování, nádherně zbarvený hlas a životní moudrost. To je to, co příznivci divadla a filmu v Česku i na Slovensku milují na charizmatickém herci Milanovi Kňažkovi. Právě má za sebou premiéru divadelní hry Gin game v Divadle na Jezerce, křest své knihy S otvorenými očami a spoustu dalších úspěšných projektů.

celý článek
21.03.2020

Příběh Štěpána Bryknara

Moje lékárna je již několik let hrdým partnerem Fondu Sidus. Vybrané výrobky Fondu Sidus si můžete zakoupit i v síti lékáren Moje lékárna a zakoupením publikací máte možnost přispět mnoha dětským pacientům, jako je například Štěpán, jehož životní příběh si právě můžete přečíst. Štěpán Bryknar je milý chlapec, který navštěvuje první třídu základní školy speciální, zřízenou v ZŠ Liberec Orlí. Jeho diagnóza je PAS, tedy porucha autistického spektra, která patří mezi nejzávažnější poruchy dětského mentálního vývoje.

celý článek
20.03.2020

Kardiovaskulární onemocnění – epidemie moderní doby

Kardiovaskulární onemocnění patří celosvětově mezi číslo jedna v žebříčku úmrtnosti. Při zjištění onemocnění už bohužel často bývá pozdě, jelikož nemoc o sobě delší dobu nemusí vůbec dát vědět. Každý člověk je zodpovědný za své zdraví, a pokud už se nemoc objeví, měli bychom se snažit hledat příčiny a ne jen léčit důsledky. kardiovaskulární onemocnění patří mezi civilizační choroby, a proto se lze při správné prevenci těmto onemocněním úspěšně vyhnout.

celý článek